Tak vy potřebujete rozběhnout nový web?

Velmi rád vám pomůžu.

Vzhled Simple

Základním vzhledem redakčního systému je Simple. Již dle názvu – jednoduchý a základní. Je laděný do modré barvy a vypadá takto:

vzhled-simple

Takto ale samozřejmě vypadá na již fungujícím webu (kde jsou napsané nějaké texty a vloženy první komentáře).

Nadpisy vlastním písmem

Z obrázku to není úplně zřejmé, ale všechny nadpisy jsou „ošetřeny“ technologií Cufón, která umožňuje použít na svých stránkách libovolné písmo (i takové, které návštěvník na svém počítači nemá a obvykle by se mu tedy zobrazilo některé písmo z těch, co jeho počítač má). Takže nadpisy vypadají trochu lépe.

Menu vpravo nahoře

První, čeho si všimnete na svém webu, bude patrně chybějící menu vpravo nahoře. To bude případ, kdy není v administraci založeno Menu 1, jehož značka je právě na toto místo vložena. Takže stačí v Administrace >Menu > Menu 1 založit menu s pár odkazy a ty se automaticky na tomto místě objeví. Sami ale vidíte, že prostor pro menu není nafukovací – více jak 5–6 odkazů vedle sebe se tam nevejde.

Panáček a informace v pravém sloupci

V pravém sloupci nahoře je smyšlené představení autora a ikonka panáčka ze seriálu South Park. To tam asi nebudete chtít mít, že? :) A jak tam tedy napsat větičku či dvě o sobě?

Tyto informace i obrázek jsou již natvrdo vloženy do HTML šablon tohoto vzhledu, musíte je tedy přepsat tam. I pokud HTML moc nerozumíte, tak jde o přepsání jedné větičky, kterou v HTML kódu snadno najdete. Vypadá takto:

<!-- SIDEBAR -->
<div id="aside">

<!-- ABOUT -->
<p class="box">
<img src="/vzhled/simple/img/avatar.gif" width="80" height="80" alt="" class="f-left" />
Moje jméno je Autor. Je mi 26 let, bydlím v Praze a rád jezdím na kole a čtu dobrodružné knihy.
</p>

<h3>Poslední komentáře</h3>
<%PosledniKomentare%>

</div> <!-- /aside -->

 

Stačí přepsat tu jednu větu a změnit cestu k obrázku s vaší podobiznou (IMG tag), nebo obrázek odmazat.

Pozor! Tento HTML kód se nachází ve všech devíti HTML šablonách tohoto vzhledu! Musíte jej nahradit ve všech, jinak se na některých stránkách webu bude ukazovat vaše upravená verze a na jiných ta původní.

Jak tento vzhled stáhnout?

Jednoduše. Stáhněte si poslední verzi redakčního systému, a ze složky /vzhled/ si zkopírujte složku /simple/. A tu nahrajte do složky /vzhled/ na vašem webu (na FTP). Pokud pak zavítáte do své administrace do sekce Šablony > Volba vzhledu, tak tam naleznete nový dizajn. Stačí jej aktivovat :)