Tak vy potřebujete rozběhnout nový web?

Velmi rád vám pomůžu.

Stav redakčního systému na začátku května

juneau před osmi roky.

To nám ten čas letí. Ačkoli bylo na webu ticho a já se objevoval prakticky jen ve fóru (občas), nešlo o zahálku. Teď na jaře spouštím dva weby postavené na RS2, se kterými budou pracovat „obyčejní uživatelé“, díky čemuž jsem měl redakční systém RS2 neustále pod rukama a musel do něj doplňovat funkčnost usnadňující v něm práci. Nebudu to déle rozebírat, začnu prostě vzpomínat. Což znamená, že si také na všechny úpravy vzpomenout nemusím. A také určitě nebudou seřazeny dle významnosti :)

1. Opravena nefunkčnost Zástupných značek při určité konfiguraci PHP

Tuším, že na PHP 5.3 nebylo možné (PHP) Zástupné značky používat. To víte, jsou dvě možnosti, jak spouštět PHP kód, a na PHP 5.3 už funguje jen jedna. Takže toto by mělo být vyřešeno.

2. TinyMCE editor upgradován na nejaktuálnější verzi

Proč to? Protože ten původní nefungoval v Internet Exploreru 9. To je docela problém. Jinak jediná změna ve funkčnosti, které jsem si zatím všiml, je trošku jiná práce s videi. Když vložíte Youtube video, tak jej již nevkládá jako OBJECT/EMBED html kód, ale jako IFRAME. V IE9 ostatně videa vkládat nelze, což považuji za bug a nahlásil jsem jej, ale v Google Chrome bez problému.

A další šťavnaté novinky až v pokračování článku …

3. Nový základní vzhled webu – Simple!

Konečně, kur*a! Konečně jsem se dokopal, našel použitelnou šablonu a udělal z ní výchozí vzhled redakčního systému. 

vzhled-simpleŠablona používala Cufón technologii pro „hezčí fonty“, čímž si nejsem tak úplně jist, protože to obnáší stažení 0.5MB javascriptu při načtení. Ale vyhodit to z HTML není problém. Asi vytvořím samostatnou stránku s informacemi, jak naplnit to horní menu (po instalaci v menu nic není, takže ani není co zobrazit v šabloně, že), jak změnit to „o mně“ v pravém sloupci …

4. Nové zástupné značky – název a motto webu

Nyní můžete do šablon vložit <%NazevWebu%> a <%MottoWebu%>. Jako motto si představuji nějaký podtitul webu. Oba texty se vyplňují v Nastavení.

5. Snazší nahrávání nových dokumentů

Tak, jak můžete snadno nahrát nové obrázky přímo z dialogového okna pro vložení obrázku do textu, tak můžete nyní nahrát nový dokument z dialogového okna pro jeho vložení do textu.

nahrani-dokumentu

6. Vyhledávání v Dokumentech a Stránkách

Znáte to – spravujete web, co na RS2 běží už pět let, na podzim jste ho úspěšně převedli na novou verzi, která je v mnohém lepší, ale stále vás pálí jedna věc – enormní množství „obsahu“, co se za ty roky nahromadilo a ve kterém se normální uživatelé ztrácejí. Jak je z předchozího obrázku zřejmé, doplnil jsem do dialogového okna pro vložení dokumentu či odkazu na stránku vyhledávací políčko, které jednoduše prohledá seznam a nechá v něm jen ty položky, které odpovídají hledanému výrazu. Na webu se stovkami Stránek a stovkami Dokumentů je to hodně užitečné. Stejně tak se to hodí přímo v seznamu Stránek, potřebujete-li rychle některou dohledat.

vyhledani-stranky

Jednoduché, ale užitečné.

7. Informování o modulech ve Stránkách

Co se také hodí, pokud má do administrace přístup méně zkušený uživatel … pokud je do nějaké stránky vložen modul, co má správu v sekci Moduly, uživatel přesto patrně půjde do Stránek a tam nalezne stránku X, protože předpokládá, že změny, které chce udělat, přece budou na Stránce, ve které se na webu zobrazují. Místo toho je tam jen nějaká divná značka a jinak nic. A je ztracený :)

V souboru modulu (v administraci) je tedy dobré nejen vyplnit jméno, ale i regulární výraz pro jeho případnou značku. A najde-li pak systém v textu Stránky tuto značku, skryje textové pole a uživateli ohlásí, že ve Stránce je modul XY s odkazem na jeho správu.

odkaz-na-modulCo tedy musí soubor modulu obsahovat? Dobře je to vidět na následujícím obrázku – zakomentovaný řádek s preg: <%Znacka.

modul-preg

Text za preg: bude vložen do funkce preg_match(‚~…~‘) a otestován proti textu Stránky. Není nutné vkládat celou značku, ale třeba jen její začátek, pokud jich modul používá více.


A to je myslím asi tak vše podstatné. Ostatní věci jsou jen drobné úpravy nebo změny funkčnosti. Samozřejmě také nedošlo na mnoho věcí, po kterých je ve fóru voláno, ale kdo ví kdy/jestli se k nim dostanu :)

Připojeno 8 komentářů.

Komentáře

1 | x-xao | před osmi roky

Super práce chlape.

reagovat

2 | juneau | před osmi roky

Díky. Už jsem se bál, že sem nikdo nechodí a nevšiml si toho :) Zvažuju vytvoření FB stránky, tam by se dalo informovat rychle i o blbostech, kvůli kterým se mi nechce psát nový text.

Je to dobrý nápad? Je to špatný nápad? Jaký je to vlastně nápad? :)

reagovat

3 | Kurt | před osmi roky

Když už jsi ji vytvořil, tak nezbývá, než doufat, že je to dobrý nápad. :D

reagovat

4 | no.nick | před osmi roky

možná je,ale doufám ze i tu budou informace..nemam FB a jen kvuli RS ho zakladat nehodlam…:-D

reagovat

5 | juneau | před osmi roky

Od nápadu byl jen krůček k realizaci :)

A informace samozřejmě budou i tady, to je jasné. Především tady.

reagovat

6 | Masterbill @ | před osmi roky | rubes.eu

Úřední deska

Koukám, že připravuješ modul úřední deska, tak se chci zeptat, jestli bude ke stažení?

reagovat

7 | no.nick | před osmi roky

[6] Masterbill: uredni deska uz funguje…je to super vychytavka…a hodne mi usnadnila praci..

reagovat

8 | juneau | před osmi roky

[6] Masterbill: Taky si říkám, že Úřední deska je v „základu“. Možná ne záměrně (někdy se mi tam nachomejtla a už tam zůstala), ale je. Možná proto, že je provázaná přímo s Dokumenty, tak jsem ji tam nechal.

reagovat

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.