Tak vy potřebujete rozběhnout nový web?

Velmi rád vám pomůžu.

Hlasité úvahy o Archivu

juneau před osmi roky.

Když jsem včera předělával Archiv, přišla mi myšlenka použít pro něj stejný výpis textů jako pro úvodní stránku jako dobrý nápad. Jenže … dnes už zase tak moc ne. Portuju si jednu šablonu, která má Archiv řešený (dle mého) naprosto ideálně. Jenže o jeho použití nemůže být řeč, protože současný archiv to neumožní … Jak že to tedy vypadá? Takto:

myslenky-o-archivuDle mě ideální. Jenže – to by vyžadovalo úpravu šablony archivu, aby obsahovala podobný blok kódu jako šablona úvodní stránky (<Text>…</Text>), kde by se vypisované HTML jednotlivých záznamů snadno modifikovalo (nebo použilo naprosto stejné jako pro úvodní stránku).

Jenže to má tu nevýhodu, že to dělá opět o něco pracnější tvorbu vzhledu pro RS2 – trochu to šablony komplikuje. Z mého pohledu nikoli – prostě se zkopíruje HTML ze sablona-index.html a víc to neřeším, a naopak mám možnost si to udělat kompletně dle svého, mám-li chuť. Ale ono může někoho točit už jen to, že musí při přípravě vzhledu upravovat nějakých sedm HTML souborů, doprdele práce teda to už mě fakt nebaví … ale ty možnosti potom … ty jsou k nezaplacení. Na RS2 pak mohou běžet libovolně komplikované weby.

Teď – v tento okamžik – mě napadlo další možné řešení. Vše by fungovalo jako doposud. Tedy (od včerejška) možnost výpisu tabulkou nebo přehledem z úvodní stránky. Ale! Pokud by měl systém nastaveno, že má v Archivu používat výpis s perexy textů, tak by se nejdříve podíval, jestli ve vzhledu neexistuje HTML soubor sablona-archiv-vypis.html (třeba) … volitelně, nemusela by tam být. Ale mohla by, a obsahovala by jen fragment HTML kódu, jen tu část shodnou pro všechny záznamy (tedy to HTML, co je mezi značkami <Text>…</Text> v sablona-index.html). A kdyby systém tedy tuto šablonku našel, dal by jí přednost před kódem ze sablona-index.html.

Za prvé, vůbec nijak by to neovlivnilo práci s šablonou Archivu. Pro ty, které tyto srandy nezajímají, by se nic nezměnilo. Ale za druhé, ostatní uvědomělí a nároční uživatelé by měli možnost si pro svůj špičkový web vytvořil archiv přesně podle svého gusta.

Tak co si o tom myslíte? Stálo by to za to?

Připojeno 4 komentáře.

Komentáře

1 | Masterbill @ | před osmi roky

Možná by bylo nejlepší nechat možnost upravit si archiv uživatele, protože každý je jiný… Jeden to chce s perexy, druhý bez a stačí mu pouze nadpisy… A potom přijde další a zase to bude chtít jinak :)

Mě osobně se zamlouvá, ten co je tady na obrázku. Ale jak píšeš nechal bych to na každém ať si to upraví podle svého.

reagovat

2 | mikrom @ | před osmi roky | mikrom.cz

hele! ze by se Ti zalibila ta sablona a ja se s tim nemusel patlat? http://beta.mikrom.cz/ (cerulean-elegance) :D

reagovat

3 | juneau | před osmi roky

[1] Masterbill: Jasně, pak právě musí mít možnost zasáhnout do šablony.

[2] mikrom: Je to ta druhá, hoooodně podobná (to jsem ani nevěděl) – http://templates.arcsin.se/…te-template/

reagovat

4 | juneau | před osmi roky

[2] mikrom: Každopádně, když na ty dva vzhledy koukám, tak se tam bude 90% HTML a CSS shodovat :-D

reagovat

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.