Tak vy potřebujete rozběhnout nový web?

Velmi rád vám pomůžu.

Finalizace Archivu

juneau před osmi roky.

Stydím se. Jen co zveřejním jednu úpravu chování Archivu, už přicházím s další. Ale ta je tentokrát opravdu finální. Doufám. Znáte to :-) No nezlobte se na mě za to, Archiv to vyžadoval. Těch možností, co nyní před námi jsou při tvorbě vzhledů … ach.

K dispozici je aktualizace redakčního systému. Nejdříve zmíním jiné drobné změny.

Úpravy formátování dat

Možnosti vlastního formátování dat jsem představil minule, a ještě jsem je trochu rozšířil. Za prvé, pokud ve formátu použijete svislítko (|), tak bude v tomto místě datum rozděleno na dva SPANy, což se dá dobře využít při formátování data. Třeba právě v archivu.

Další změnou jsou tři (respektive dvě) nová „zástupná písmena“: x znáte, to vloží do data zkratku jména dne (Po, Út, …). Nyní přibylo p, které vloží zkratku názvu měsíce (led, úno, bře,…) a q, které vloží název celého měsíce (vyskloňovaný – tedy ledna, února, března,…).

Je to opět vše popsáno v Admin >Nastavení > Pokročilé.

Vstup do adminu

Když je nyní autor přihlášený do adminu, tak se mu na frontendu ukáže v levém horním rohu odkaz „ADMIN“. Hodí se to. Má vlastní ID, takže si jej ve vzhledu můžete nastylovat.

A konečně Archiv …

Ke změnám došlo hlavně v jeho šabloně, funkčně se nic nemění. A bohužel, je to zpětně nekompatibilní změna, takže musíte zasáhnout do HTML šablony sablona-archiv.html. Ovšem dobrá zpráva je ta, že je to asi tak na minutu práce …

Do šablony je třeba vložit nové zástupné značky a kód pro výpis textů, který se nijak neliší od kódu pro výpis textů na úvodní stránce! To, co je nyní v sablona-index.html mezi značkami <Text>…</Text>, tak to nyní zkopíruji do této šablony mezi značky <Archiv>…</Archiv>. A je to. Samozřejmě je možnost ten kód (a tedy výpis archivu) libovolně modifikovat. Třeba já si s tím trošičku pohrál, odmazal perex a voilá, jak pěkně to vypadá.

Minule avizovaná možnost přepínání zobrazování archivu tabulkou nebo výpisem textů s perexy v Adminu je zrušeno, neboť nyní ztrácí význam. Každý si to ovlivní jak chce v HTML šabloně.

Ukázka nové šablony Archivu

Třeba na tomto webu vypadá kód v šabloně Archivu takto:

<div class="archiv">
<h2 class="nadpis"><%ArchivNadpis%></h2>

<div class="archiv-filtr">
<%ArchivFiltr%>
</div>

<%ArchivStrankovani%>

<Archiv>
<div class="archiv-text">
<p class="datum"><%TextDatum%></p>
<h2 class="nadpis"><%TextNadpis%></h2>
<p class="paticka">Téma <%TextKategorie%> - Připojeno <%TextPocetKomentaru%>.</p>
</div><!-- /archiv-text -->
</Archiv>

<%ArchivStrankovani%>

</div><!-- /archiv -->

Jak je vidět, přibyly následující značky:

Obsah značky <Archiv>…</Archiv> je naprosto shodný s tím, co může být obsaženo ve značkách <Text> … </Text> v šabloně úvodní stránky. Podrobně je to popsané v Zástupné značky v šabloně archivu.

Značku <%ArchivNadpis%> snad nemusím vysvětlovat :) Nyní vypisuje pouze „Archiv“, ale časem budu její obsah měnit podle filtrů a pod.

Značka <%ArchivFiltr%> vloží možnosti filtrování textů dle autorů či kategorií.

Značka <%ArchivStrankovani%> vloží odkazy pro přecházení mezi stránkami výpisu. Archiv je defaultně stránkován po 50 záznamech.

A to je vše. Vzhledy přiložené k RS2 jsou upraveny, takže pokud některý z nich používáte, tak si můžete patřičnou část šablony Archivu vykopírovat a máte to skoro bez práce.

Připojeno 9 komentářů.

Komentáře

1 | Masterbill @ | před osmi roky

Napadá mě už jen tam přidat label datum a vypisovat tam měsíce a využít to při filtrování…

reagovat

2 | juneau | před osmi roky

Sákryš, to jsem chtěl ještě v textu zmínit – jak řešit „časovou dimenzi“. Tak alespoň tady …

Nevím, jestli to řešit na měsíce nebo na roky. Určitě jen jedno z toho. Ona s tím roste i složitost – generování URL filtru, což se mi vůbec nelíbí …

Myslel jsi tím „labelem“ roletku jako je třeba Autor, předpokládám.

reagovat

3 | scooby | před osmi roky

:D zase změna :D já musím každý druhý den nahrávat novou verzi na web :D

reagovat

4 | juneau | před osmi roky

Když chcete novou funkčnost, tak je to holt třeba :) Když nic nechybí, tak není nutné upgradovat neustále, ale jednou za čas.

reagovat

5 | scooby | před osmi roky

jj, já jsem si dělal jen srandu :)

reagovat

6 | Thomas | před osmi roky

jj to já taky stále přehrávám, ale co, jsem rád, že se nám Juneau věnuje a pomáhá nám s našemi požadavky a upravuje i celkové RSko, aby tyto možnosti umožnil ostatním jako součást systému..
Já taky stále upravuju pořád dokola nastaveni.php, funkce.php, sablona-xyz.php, jelikož potřebuju aby mi to dělalo trochu jiné výpisy, ale co už za ty upgradové fce to stojí… Díky June

reagovat

7 | scooby | před osmi roky

jj, svatá pravda, jen tak dál june

reagovat

8 | juneau | před osmi roky

Však jasný, dobře vím, že je to „pěknej vojeb“ pořád přehrávat soubory :) Nojo, propracovaný deployment by to chtělo.

reagovat

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.