Tak vy potřebujete rozběhnout nový web?

Velmi rád vám pomůžu.

Nový vzhled - Reckoning

juneau před osmi roky.

Kdybych si našel v každém týdnu dvě tři hodinky času na převedení nějaké volně dostupné šablony pro RS2, tak by to byla paráda. Třeba to vyjde. Takže nyní tu máme temný Reckoning.

vzhled-reckoningVíce informací a možnosti modifikace jsou opět popsány na samostatné stránce

Připojeno 2 komentáře.

Nový vzhled - Quietude

juneau před osmi roky.

Využití nové verze RS2 brzdí určitě i to, že má horko těžko jeden použitelný vzhled. To se musí změnit, a tak má ode dneška další vzhled – pojmenovaný (autorem) Quietude. Využil jsem „templejtu“ z webu templates.arcsin.se, během pár hodin ji upravil a již nyní můžete stahovat redakční systém, kde je obsažena (ve složce /vzhled/).

vzhled-quietudeVíce informací lze zjistit přímo na stránce Vzhled Quietude.

Jo, abych nezapomněl, v systému jsou droboučké opravy (od minula se změnily pouze soubory sablona-fotogalerie.php a admin/funkce.php).

Připojeno 3 komentáře.

Drobné květnové úpravy

juneau před osmi roky.

Tak nějak se to sešlo, že po třech měsících nečinnosti najednou upravuji a dodělávám jako čert. Ale to zase přejde. Jedna z novinek je, že jsem pro RS2 založil Facebook page. Tam se mi bude mnohem snáze informovat o drobnostech, nebo vyvolávat nějaké diskuze nad funkčností. Doufám.

  • Tag BODY získává class dle obsahu. Taková drobnost, ale hodně se hodí při stylování – do HTML elementu BODY je doplňována CSS třída podle toho, co je právě zobrazeno. Takže pro nějaký text to bude třeba class="text35 kategorie2 kategorie8". Pak není problém si stránky stylovat pro každý text, stránku či fotogalerii jinak. Číslo je vždy ID daného záznamu.
  • Trochu jsem poupravil administraci, kdy jsou odkazy na nové záznamy (Nový text, Nová stránka, Nový dokument, …) zeleně obarveny, aby přilákaly pohled i méně zkušeného uživatele a on tak věděl, jakým odkazem asi vytvoří nový zápisek v blogu. Sice drobnost, ale už jsem se setkal se situací, kdy by se to hodilo.
  • Opravil jsem ukládání informací o neplatných přihlášeních do administrace, které se na pár měsíců „ztratilo“ :) Teď už se neúspěšné pokusy opět logují. Napadlo mě, že bych také mohl udělat jednoduchou obranu proti „zkoušení hesla“ či jak to nazvat – když se neúspěchy logují, tak by se snadno dalo omezit, aby jedna IP adresa měla jen 10 neúspěšných pokusů za hodinu. Pak by se přestalo zobrazovat přihlašovací pole. Ale ve své paranoie mě hned napadl problém sdílených adres a záškodníků – kamarád na stejné IP se z prdele 10 špatně přihlásí a regulérní autor na stejné IP se do adminu nedostane taky. Ale pravděpodobnost je asi fakt minimální.
  • Upravil jsem instalační skript - aby byl více vysvětlující, především v závěru – že má autor vlézt do adminu, že má vyplnit nastavení, že musí smazat složku /instalace/ … 

Ta úprava instalačního skriptu také souvisí s tím, že jsem se kousl a rozepsal některé nápovědy:

A to by bylo asi vše. Aktuální systém je samozřejmě připravený ke stažení a už se nemůže dočkat, až jej vyzkoušíte.

Připojeno 7 komentářů.

Stav redakčního systému na začátku května

juneau před osmi roky.

To nám ten čas letí. Ačkoli bylo na webu ticho a já se objevoval prakticky jen ve fóru (občas), nešlo o zahálku. Teď na jaře spouštím dva weby postavené na RS2, se kterými budou pracovat „obyčejní uživatelé“, díky čemuž jsem měl redakční systém RS2 neustále pod rukama a musel do něj doplňovat funkčnost usnadňující v něm práci. Nebudu to déle rozebírat, začnu prostě vzpomínat. Což znamená, že si také na všechny úpravy vzpomenout nemusím. A také určitě nebudou seřazeny dle významnosti :)

1. Opravena nefunkčnost Zástupných značek při určité konfiguraci PHP

Tuším, že na PHP 5.3 nebylo možné (PHP) Zástupné značky používat. To víte, jsou dvě možnosti, jak spouštět PHP kód, a na PHP 5.3 už funguje jen jedna. Takže toto by mělo být vyřešeno.

2. TinyMCE editor upgradován na nejaktuálnější verzi

Proč to? Protože ten původní nefungoval v Internet Exploreru 9. To je docela problém. Jinak jediná změna ve funkčnosti, které jsem si zatím všiml, je trošku jiná práce s videi. Když vložíte Youtube video, tak jej již nevkládá jako OBJECT/EMBED html kód, ale jako IFRAME. V IE9 ostatně videa vkládat nelze, což považuji za bug a nahlásil jsem jej, ale v Google Chrome bez problému.

A další šťavnaté novinky až v pokračování článku …

Pokračování tohoto článku »»»

Připojeno 8 komentářů.

Drobnosti z konce ledna

juneau před osmi roky.

Zítra odjíždím na pár dní na hory, bylo tedy třeba trochu pohnout. Sice bych mohl udělat skoronocovku jako v pátek, ale zjistil jsem, že to není zdravé. Stačí, že půjdu spát ve dvě tak jako tak.

Především, poctivě jsem pokročil s nápovědou k šablonám, jak se můžete sami přesvědčit. Rozepsal jsem, jak systém s šablonami pracuje a jaké v každé z nich očekává značky. To se hodí komukoli, kdo si chce vytvořit vlastní vzhled, do čehož se poctivě obul Tombik :)

Novinky …

V Adminu, v sekci Různé, přibyly nové odkazy:

  • Neplatná přihlášení tam jsou stále.
  • Přesměrování adres je novinka. Slouží ke sledování, jaké informace má systém uloženy po změnách adres Textů a Stránek a kolikrát přesměrovával ze starých adres na nové. Taková informativní hračka.
  • 404 chyby jsou novým přehledem adres, které nebyly na webu nalezeny a na které byla zobrazena chybová hláška o neexistující stránce. Může to k něčemu být – odhalíte třeba nějakou chybku apod, ale na tomto webu jde o tisíce záznamů denně, kde jsou za 99 % záznamů zodpovědní roboti a bůhví jaká sběř. Chce to promazávat, ať se zbytečně neplní databáze.
  • Záloha webu je užitečná věc. Jedním kliknutím si necháte stáhnout Zip se soubory webu a exportem databáze. Časem napíšu nápovědu, jak nastavit CRON a ukládat si zálohy na FTP automaticky.

No … a to je asi tak vše. Připomínám, jedu na hory a do pátku jsem off-line.

Připojeno 9 komentářů.