Tak vy potřebujete rozběhnout nový web?

Velmi rád vám pomůžu.

Finalizace Archivu

juneau před osmi roky.

Stydím se. Jen co zveřejním jednu úpravu chování Archivu, už přicházím s další. Ale ta je tentokrát opravdu finální. Doufám. Znáte to :-) No nezlobte se na mě za to, Archiv to vyžadoval. Těch možností, co nyní před námi jsou při tvorbě vzhledů … ach.

K dispozici je aktualizace redakčního systému. Nejdříve zmíním jiné drobné změny.

Úpravy formátování dat

Možnosti vlastního formátování dat jsem představil minule, a ještě jsem je trochu rozšířil. Za prvé, pokud ve formátu použijete svislítko (|), tak bude v tomto místě datum rozděleno na dva SPANy, což se dá dobře využít při formátování data. Třeba právě v archivu.

Další změnou jsou tři (respektive dvě) nová „zástupná písmena“: x znáte, to vloží do data zkratku jména dne (Po, Út, …). Nyní přibylo p, které vloží zkratku názvu měsíce (led, úno, bře,…) a q, které vloží název celého měsíce (vyskloňovaný – tedy ledna, února, března,…).

Je to opět vše popsáno v Admin >Nastavení > Pokročilé.

Vstup do adminu

Když je nyní autor přihlášený do adminu, tak se mu na frontendu ukáže v levém horním rohu odkaz „ADMIN“. Hodí se to. Má vlastní ID, takže si jej ve vzhledu můžete nastylovat.

Pokračování tohoto článku »»»

Připojeno 9 komentářů.

Hlasité úvahy o Archivu

juneau před osmi roky.

Když jsem včera předělával Archiv, přišla mi myšlenka použít pro něj stejný výpis textů jako pro úvodní stránku jako dobrý nápad. Jenže … dnes už zase tak moc ne. Portuju si jednu šablonu, která má Archiv řešený (dle mého) naprosto ideálně. Jenže o jeho použití nemůže být řeč, protože současný archiv to neumožní … Jak že to tedy vypadá? Takto:

myslenky-o-archivuDle mě ideální. Jenže – to by vyžadovalo úpravu šablony archivu, aby obsahovala podobný blok kódu jako šablona úvodní stránky (<Text>…</Text>), kde by se vypisované HTML jednotlivých záznamů snadno modifikovalo (nebo použilo naprosto stejné jako pro úvodní stránku).

Jenže to má tu nevýhodu, že to dělá opět o něco pracnější tvorbu vzhledu pro RS2 – trochu to šablony komplikuje. Z mého pohledu nikoli – prostě se zkopíruje HTML ze sablona-index.html a víc to neřeším, a naopak mám možnost si to udělat kompletně dle svého, mám-li chuť. Ale ono může někoho točit už jen to, že musí při přípravě vzhledu upravovat nějakých sedm HTML souborů, doprdele práce teda to už mě fakt nebaví … ale ty možnosti potom … ty jsou k nezaplacení. Na RS2 pak mohou běžet libovolně komplikované weby.

Teď – v tento okamžik – mě napadlo další možné řešení. Vše by fungovalo jako doposud. Tedy (od včerejška) možnost výpisu tabulkou nebo přehledem z úvodní stránky. Ale! Pokud by měl systém nastaveno, že má v Archivu používat výpis s perexy textů, tak by se nejdříve podíval, jestli ve vzhledu neexistuje HTML soubor sablona-archiv-vypis.html (třeba) … volitelně, nemusela by tam být. Ale mohla by, a obsahovala by jen fragment HTML kódu, jen tu část shodnou pro všechny záznamy (tedy to HTML, co je mezi značkami <Text>…</Text> v sablona-index.html). A kdyby systém tedy tuto šablonku našel, dal by jí přednost před kódem ze sablona-index.html.

Za prvé, vůbec nijak by to neovlivnilo práci s šablonou Archivu. Pro ty, které tyto srandy nezajímají, by se nic nezměnilo. Ale za druhé, ostatní uvědomělí a nároční uživatelé by měli možnost si pro svůj špičkový web vytvořil archiv přesně podle svého gusta.

Tak co si o tom myslíte? Stálo by to za to?

Připojeno 4 komentáře.

Upravený Archiv a spousta dalších změn

juneau před osmi roky.

Deštivou sobotu jsem využil k práci na RS2. Můžete tedy rovnou stahovat aktuální redakční systém, a mezitím číst o změnách, ke kterým došlo. Předně – změny to byly docela zásadní, takže to mohlo přinést skryté problémy, které jsem během práce neobjevil. Co se dá dělat :-)

Vlastní úvodní stránka

Nyní si lze v Admin > Nastavení > Pokročilé také zvolit, jaká Stránka má být na úvodní stránce webu místo tradičního výpisu posledních publikovaných textů. Jasné jak facka. Samozřejmě pak přestane platit to, že HTML šablonou úvodní stránky je sablona-index.html. Tou bude HTML šablona nastavená u dané stránky. Tradiční výpis publikovaných textů bude existovat na adrese /prehled-textu/, kterou si musíte vložit někam do menu apod. (a samozřejmě bude mít stále HTML šablonu sablona-index.html) .

Pokračování tohoto článku »»»

Připojeno 6 komentářů.

Náhledy webů s RS2

juneau před osmi roky.

Co mi hlodalo pár dní hlavou, to jsem dnes vytvořil. Přece nemůže být tak těžké najít webovou službu, co mi pro určité URL vrátí její screenshot. Zdarma, pokud možno :-) To se totiž velmi hodí pro databázi webů, na kterých RS2 běží. A jak již vidíte v bočním sloupci, úkol jsem splnil. Našel jsem www.shrinktheweb.com, chvíli zkoumal jejich API a už mám náhledy ukládaných URL adres … po stránce kvality nejsou ony náhledy nic extra, ale při zmenšení na 250px šířky to není moc znát. Podle všeho také předělám i ten kompletní výpis databáze, aby se tam zobrazovaly náhledy. Obrázek vždycky přiláká pozornost.

Také jsem si trošku hrál s webem, odkaz na FB jsem umístil pěkně na „okraj“, zmenšil počet příspěvků z fóra ukázaných v pravém sloupci, onen nadpis v hlavičce stránky lze nyní prokliknout na informace o RS2 … drobnosti.

Připojeno 0 komentářů.

Uživatelé redakčního systému RS2

juneau před osmi roky.

Dodělal jsem si jednoduchý modulík, který umožňuje komukoli vložit odkaz na svůj web s RS2 do seznamu zveřejněného zde na webu. Zpětný odkaz se hodí vždy, a mně se zase hodí, aby potenciální budoucí uživatel viděl, že „investice“ do RS2 není špatný nápad (když na něm běží tolik hezký webů …).

Několik webů jsem tam navkládal sám, aby to nebylo od počátku prázdné :-D Přehled i odkaz na vložení nového záznamu naleznete na stránce Kdo systém používá.

A další věc – máte nějaký návrh, jak by se postupně rostoucí databáze dala zužitkovat (ve výše zmíněném smyslu)? Náhodně na webu zobrazovat vybrané weby a pod … také si pohrávám s myšlenkou ukládat k adresám screenshoty, aby to bylo vizuálně zajímavější.

Připojeno 1 komentář.