Tak vy potřebujete rozběhnout nový web?

Velmi rád vám pomůžu.

Registrace návštěvníků

juneau před sedmi roky.

Vyslyšel jsem přání uživatelů a do RS2 zabudoval možnost registrací návštěvníků a tím i umožnil různé srandy, které z toho vyplývají – především tyto:

  • Nyní lze vybrané Texty, Stránky a Fotogalerie (a všechny fotky dané fotogalerie) označit jako „Pouze pro přihlášené“. Minimálně jejich nadpisy ale budou přístupné všem – aby bylo na co kliknout.
  • Lze nastavit, aby komentáře mohli psát pouze přihlášení návštěvníci.
  • Registrace mohou být volné (může se zaregistrovat kdokoli), nebo ruční (uživatelské účty zakládá pouze správce webu).

Tyto možnosti se zaktivní, pokud v Nastavení povolíte modul Registrace. Věnujte pozornost jeho nastavení. 

Poprvé od zveřejnění této verze redakčního systému si tento upgrade vyžádá i zásah do databázové struktury. Takže jak to vyřešit? 

Automatický upgrade databáze

Nahrajte všechny soubory ze Zipu na web. Pak se přihlašte do administrace – na její úvodní stránce budete vyzváni k upgradu databáze. Jedno kliknutí, a je hotovo. Pak stačí jen dle pokynů smazat soubor upgrade.php. Pak se přestane výzva k upgradu nabízet.

Ptejte se, komentujte, fórujte, ležím v posteli s horečkami, tak nemám do čeho píchnout.

Připojeno 31 komentářů.

Červencové drobné novinky

juneau před sedmi roky.

Konečně jsem Archiv dotáhl tam, kde jsem jej chtěl mít. Přibylo v něm filtrování textů i podle měsíce publikace, takže nejen filtr dle autora či kategorie. A další věc – třeba na mém blogu se mi líbí Archiv vypsaný původním způsobem – všechny publikované texty na jedné stránce seskupené po rocích. Takže jsem do Pokročilého nastavení přidal volbu, která potlačí všechny srandy v HTML šabloně Archivu a ten vypíše tak jako to RS2 umělo původně. Obyčejná tabulka s nadpisy, nic víc. Líbí.

V Pokročilém nastavení se také objevilo textové pole. Jeho obsah se jako prosté HTML vypíše na úvodce administrace napravo nad posledními komentáři – můžete si tam dát info pro autory, nebo seznam nejpoužívanějších odkazů … a protože to tam musíte napsat pěkně ručně v HTML, tak máte také 100% kontrolu, jak to bude vypadat … některé odkazy červeně, některé tučně … je to na vás.

Od minulé verze jde o změny jen v pár PHP souborech ve hlavní složce, v /moduly/ a v /admin/. Tak si je seřaďte dle data a zkopírujte si na web jen ty nejnovější (novější než ty, co máte na FTP vy).

Připojeno 6 komentářů.

Nová úvodní stránka adminu a počty přečtení textů

juneau před osmi roky.

Z vašich návrhů jsem zpracoval novou úvodní stránku administrace. Je docela podobná té z původní verze RS2, ale také jsou tam novinky. Na pravé straně posledních 10 komentářů. A jinak návštěvnost v daný den, pod tím fráze z vyhledávačů, po jejichž hledání přišli návštěvníci na váš web (za poslední 3 dny), a pak aktuality z tohoto webu. Ano, při zobrazení úvodní stránky se javascriptem stáhne RSS export a posledních pět článků se pěkně naservíruje, aby byl majitel webu neustále v obraze o novinkách v RS2 :-) Pěkné. Mimochodem, někdy se to hodit nemusí (aby to zbytečně nemátlo ostatní uživatele webu), takže to jde vypnout v Nastavení. No … dejme tomu, že je to základ, jak by úvodka mohla vypadat. Jsem otevřen dalším návrhům.

uvod-adminu

Pokračování tohoto článku »»»

Připojeno 9 komentářů.

Co na úvodní stránku administrace?

juneau před osmi roky.

Tak si tak přemýšlím, co by mohlo/mělo být v administraci vidět hned po přihlášení? Rád bych, kdyby se o tom trochu rozvinula diskuze a každý napsal, co by se mu tam nejvíce hodilo. Abych – když už na tom začnu pracovat – vytvořil opravdu užitečnou věc.

Co mě napadá, tak by někde v nastavení mohla být sekce, kde si každý naťuká odkazy, které tam chce – ve smyslu odkaz + url. A ty se na úvodce vypíší tak jako třeba přehled modulů. Takto by se na každém webu mohly naklikat různé zkratky do modulů a všeho možného, co se právě tam využijí. To by byla ale jen jedna část. Co dál?

Napadá vás, jak úvodní stránku administrace využít?

Připojeno 9 komentářů.

Nový vzhled - Natural gloom

juneau před osmi roky.

Noc se s ránem brzy sejde a je tu nový vzhled pro redakční systém. Použil jsem templejtu Natural gloom. Pěkná. Líbí se mi.

vzhled-natural-gloomKe stažení jako vždy v Zipu redakčního systému.

Vzhled je také zajímavý tím, že má pěkný přehledný archiv a tvrdě vyžaduje modifikaci formátu data. Však jsem částečně i kvůli tomuto vzhledu onu možnost změny formátu zapracoval. No ale to všechno si přečtěte v nápovědě ke vzhledu Natural gloom.

Já jdu spát.

Připojeno 9 komentářů.