Tak vy potřebujete rozběhnout nový web?

Velmi rád vám pomůžu.

Registrace a přihlašování

V redakčním systému čeká na aktivování modul Registrace. Jeho aktivace lehce pozmění chování celého redakčního systému, především:

  • Ve formulářích editace Textu, Stránky a Fotogalerie se objeví zaškrtávátko „Pouze přihlášení“ (úplně dole). Takto označené záznamy pak budou zobrazeny pouze přihlášeným návštěvníkům. Nutno poznamenat, že se jim v přehledech textů a pod. objeví alespoň název – název textu, stránky, fotogalerie. A upozornění, že zobrazit jejich obsah mohou jen přihlášení uživatelé. Nastavení pro fotogalerii se samozřejmě vztahuje i pro její fotografie.
  • Pomocí dvou zástupných značek je možné do stránek (či do šablony) vložit přihlašovací okénko a jednoduchý registrační formulář.
  • Nastavením lze ovlivnit, zda se mohou návštěvníci registrovat volně (tedy kdokoli jde kolem), nebo zda jejich účty zakládá pouze administrátor v adminu (tedy vytvoří tajnou komunitu, do které nemůže nikdo jiný samovolně vstoupit). Při volném registrování je po každé nové registraci zaslán oznamovací e-mail na zadané adresy.
  • Nastavením lze, ehm, nastavit, že pouze přihlášení návštěvníci mohou psát komentáře.
  • Přihlášenému návštěvníkovi se v komentáři předvyplní jeho jméno (a nelze změnit).
  • … další funkčnost bude časem určitě přibývat.

Zástupné značky 

Registrační modul obsahuje pouze dvě zástupné značky. Chcete-li umožnit volnou registraci libovolným návštěvníkům webu, pak vložte do nějaké stránky značku <%RegistraceFormular%>. Ta vytvoří registrační formulář v podobě, jaká je na následujícím obrázku. Nezapomeňte také adresu této stránky uložit v nastavení modulu! Druhou zástupnou značkou je <%RegistracePrihlaseni%>, která by mohla být například v bočním sloupci webu, tedy přímo v HTML šabloně. Její obsah se mění v závislosti na tom, zda je již návštěvník přihlášený nebo ne – také je to zřejmé z následujících obrázků.

Několik ilustračních obrázků

registrace-form

Registrační formulář – vložený do libovolné stránky, a přes který se mohou volně registrovat noví návštěvníci.

 

registrace-zakazano

Když je Text (…) pouze pro přihlášené, uvidí každý návštěvník jen jeho název, nic víc.

 

registrace-login

Podoba přihlašovacího okénka – před a po přihlášení.