Tak vy potřebujete rozběhnout nový web?

Velmi rád vám pomůžu.

Přenesení obsahu ze staré verze RS2

Pokud redakční systém RS2 používáte déle než od podzimu 2010, pak používáte jeho starou verzi. Nová verze je kompletně přepracovaná a s původní není kompatibilní. To znamená, že nemůžete na svůj starý web nahrát soubory nového redakčního systému a doufat, že to bude fungovat. Chcete-li ale používat nový redakční systém RS2 se všemi jeho výhodami, a zároveň chcete zachovat dříve publikovaný obsah, pak musíte data do nového systému převést.

Převod dat ze starého do nového systému není nijak komplikovaný. Popravdě, je naprosto snadný, protože jsem pro něj napsal automatické skripty, které se o vše postarají :) Je to ale velmi choulostivá operace, v jejímž průběhu dochází k situaci, kdy „stará data už nejsou, a nová ještě nejsou“. A stát se může cokoli.

Krok 1 – zálohovat, zálohovat, zálohovat! 

Ano, klidně třikrát. Zazálohujte si váš starý web, všechny soubory, všechny obrázky, všechny fotogalerie, a hlavně celou databázi. Ale všechny soubory nechte na FTP, nic odnikud nemažte (i když máte v plánu nahrát nový systém). 

Krok 2 – nahrátí převodních skriptů

Stáhněte si Zip archiv Redakční systém RS2 a rozbalte jej, naleznete v něm složku /prevod/. Ta jediná vás nyní zajímá, pouze tuto složku a nic jiného přesuňte na FTP prostor mezi ostatní složky původního webu.

Krok 3 – spuštění převodu

Převod musíte spustit ručně – jednoduše zadáním adresy „adresa-vaseho-webu + /prevod/“, tedy třeba www.mujblogisek.cz/prevod/. Od toho okamžiku už vám bude poroučet převodní skript – co máte smazat, co kam nahrát, na co kliknout … a na konci je z toho nový redakční systém s vaším původním obsahem.

 

Poznámka k původnímu vzhledu vašeho webu

Jak jsem již napsal – redakční systém byl na podzim 2010 kompletně přepracován, a dotklo se to i šablonovacího systému. S novou verzí tedy nejen že nejsou kompatibilní vaše stará data, ale ani váš starý vzhled webu. Budete si muset vybrat ze vzhledů nabízených s novou verzí redakčního systému.